Zrób to sam – domowe dekoracje

Czas na zmiany w życiu przychodzi zawsze. Mogą być niespodziewane i uśmiechnąć się do człowieka z zupełnie zaskakującej strony, mogą być też jednak zaplanowane, skwapliwie przemyślane. Albo i szalone, które pozytywnie wywracają życie do góry nogami. Mogą być wielkie lub drobniutkie, ciche lub ogłaszane całemu światu. I są obecne w codzienności każdego z nas. Zmiany po prostu są.

O tych drobnych i cichych zmianach na lepsze często decydujemy w domowym zaciszu, patrząc na białe własne cztery ściany. Ściany, na których czegoś brakuje, które aż się proszą by dodać im nieco energii i kolorów. Wydaje się, że dekorowanie mieszkania to wyjątkowo kosztowna zabawa – patrząc na ceny elementów ozdobnych, świeczek czy obrazów, człowiek natychmiast traci zapał i entuzjazm do wprowadzania jakichkolwiek domowych upiększeń. Jest na to jednak rada – bardzo prosta.

Meble własnej roboty

Wystarczy odrobina kreatywności, ciekawy pomysł, szczypta determinacji i kilkanaście minut wolnego czasu. Domowe ozdoby, ba! nawet meble można spokojnie wykonać samemu, świetnie się przy tym bawiąc.

Zacznijmy od mebli. Jesteś molem książkowym i nie masz już gdzie trzymać kolejnych pozycji? Znajdź kilka drewnianych skrzynek – po jabłkach, truskawkach, z ogrodu babci, czy z garażu ojca. Zgromadź je i pomaluj na swój ulubiony kolor (koniecznie odpowiednim rodzajem farby). Następnie wystarczy, że ustawisz je jedna na drugiej, w dowolnej konfiguracji, przykręcając koniecznie do siebie (Twój sąsiad na pewno chętnie pożyczy Ci wiertarkę na kilka minut). Z pewnością nie będzie to mebel szczególnie wytrzymały, ale na pewno przetrwa, jeśli ułożysz na nim kilka książek, ramkę na zdjęcia i Twoje ukochane, pamiątkowe figurki z dzieciństwa.

Ścienne rewolucje

Zrób to sam-DYI-remont-dekoracje-kreatywność-mebleDrobne, funkcjonalne dekoracje, również można z powodzeniem zrobić samemu. Jeśli w domu mieszka kobieta, na pewno ma problem z biżuterią, a w zasadzie
jej przechowywaniem. Świetnym pomysłem na organizer na naszyjniki będzie zwykły, drewniany wieszak na ubrania, w który można powpinać kolorowe pinezki. Na nich wystarczy zawiesić korale czy wisiory. Taki wieszak to nie tylko gwarancja, że biżuteria już się nie będzie plątać, ale również ciekawa dekoracja, w sam raz do powieszenie nad łóżkiem.

Ciekawym pomysłem, na obraz i usprawnienie domowej komunikacji jednocześnie, jest tablica. Ale nie taka zwyczajna. Wystarczy zakupić antyramę i ułożyć w niej ciekawą kompozycję. Proponujemy na przykład ułożenie rodzinnych zdjęć jako obramowania, tak, by w środku pozostawić kolorową kartkę jasnego papieru. Na szkle antyramy można spokojnie pisać mazakiem suchościernym. Dla wygody, radzimy przyczepić go sznurkiem do obrazka jeszcze przed powieszeniem na ścianie.

Takie drobne domowe udoskonalenia sprawiają, że codzienność zmienia się, stając się bardziej kolorową, radosną i przyjazną. I nie są to rzeczy, które wymagają szczególnych wkładów finansowych. Wręcz przeciwnie, powyższe propozycje nie kosztują praktycznie nic, opierają się bowiem na przedmiotach, które możemy znaleźć i zdobyć zupełnie za darmo.