Wygrałeś w Lotto – dowiedz się jak nie zbankrutować!

Od jakiegoś czasu funkcjonuje w języku polskim powiedzenie „A teraz to mi to Lotto”. Tego zwrotu używamy w sytuacjach kiedy odczuwamy ulgę, gdyż przestajemy być od kogoś lub czegoś zależni. Np. udało nam się zdobyć o wiele lepszą pracę i nie będziemy już zależni od okropnego szefa, bądź nie będziemy wykonywać obowiązków, których nie znosiliśmy. Innymi słowy, poprawiła się nasza sytuacja życiowa, gdyż mamy teraz wolność wyboru.wygrana na loterii-stales sie milionerem

Wiele osób powtarza, że pieniądze szczęścia nie dają. Jest w tym trochę prawdy, gdyż samo posiadanie pieniędzy na pewno nas nie uszczęśliwi. Jeśli zamiast do wanny napełnionej ciepłą wodą, wejdziemy do wanny pełnej banknotów… Poczujemy się szczęśliwsi? Chyba raczej nie. Nie podlega wątpliwości, że są w życiu ważniejsze wartości niż pieniądze. Udane życie rodzinne, lojalni przyjaciele, dobre zdrowie, oddawanie się swoim pasjom, itd. są to wartości z których czerpiemy radość, szczęście i spełnienie.

To co jednak dają nam pieniądze to przepustka do lepszego życia i wolność wyboru. Wyobraź sobie taką sytuację. Chodzisz do pracy, której szczerze nie nawiedzisz. Twój szef doprowadza cię do białej gorączki. Cały czas szkolisz się i aktywnie poszukujesz innej lepszej pracy, ale do tej pory nie udało ci się nic znaleźć. Nie możesz rzucić tej pracy, gdyż masz dwójkę dzieci w wieku szkolnym. Zarówno twój partner jak i ty zarabiacie minimalną krajową i ledwo wam starcza na pokrycie miesięcznych wydatków. Żyjecie w stresie, gdyż zdajecie sobie sprawę, że jeśli któreś z was, odpukać, straci pracę, nie będziecie się w stanie utrzymać. Taka sytuacja jest niezwykle stresująca i generuje konflikty w domu. Kłócicie się coraz częściej na temat wydatków i dysponowania pieniędzmi. Niespodziewane wydatki, takie jak naprawa samochodu czy zakupienie leków wytracają was z równowagi.

A teraz zamknij oczy i wyobraź sobie następującą sytuację. Masz na koncie milion złotych. Mieszkasz w wygodnym apartamentowcu w centrum Warszawy, twoje dzieci mają blisko do szkoły. Pracujesz jako wolny strzelec i przyjmujesz tylko te zlecenia, które wydają ci się interesujące. Kilka razy do roku jeździsz z całą rodziną na wakacje, a w wolnym czasie oddajesz się swoim pasjom, jakimi jest jazda konna i nurkowanie. Nikt już do niczego nie będzie cię zmuszać, bo masz zapewnioną płynność finansową do końca życia.

Brzmi nieprawdopodobnie, wydaje się być snem? Ten sen staje się jednak rzeczywistością dla tysięcy osób, które co roku wygrywają na świecie duże sumy w loteriach. Według statystyk, w Lotto gra co drugi Polak, a na kupony wydajemy rocznie aż 3,5 mld złotych. Mimo że szansa na trafienie szóstki w Lotto jest jak jeden do czternastu milionów, gra jest warta świeczki. Tylko w latach 2012-2013 Polacy wygrali w Lotto ponad 1,7 mld złotych. W miesiącu lutym 2015 r. w Suwałkach padła rekordowa wygrana ponad 30 milionów złotych, trzecia najwyższa pod względem wysokości wygrana w Lotto.

Dlaczego milionerzy bankrutują?

Z relacji osób, które wygrały bardzo duże sumy pieniędzy w Lotto wynika, że na początku przychodzi niedowierzanie i obsesja na punkcie nie zgubienia szczęśliwego kuponu. Gdy emocje opadną, warto zastanowić się co zrobić z wygraną i jak mądrze zarządzać pieniędzmi.

Znamy z gazet wiele historii osób, które wygrały miliony, a po kilku latach zostały z niczym. Jak to możliwe skoro te pieniądze miały zapewnić im dobrobyt do końca życia?bankructwo-od zera do milionera i spowrotem

Wyjaśnienie jest proste. Ludzie, którzy dochodzą do bogactwa przez lata swoją ciężką pracą, potrafią zarządzać dużymi sumami pieniędzy, a ludzie, którym wygrana spada z nieba, bardzo często sobie z tym nie radzą. Duże pieniądze mogą być błogosławieństwem, jeśli będziemy dobrze nimi zarządzać, a jednocześnie przekleństwem jeśli zabraknie nam wyobraźni i podstawowej wiedzy na ten temat.

Lepiej pozostań anonimowy

Kazimierz J. wygrał w latach 90 bardzo dużo pieniędzy w Lotto. Obliczył, że spokojnie mu wystarczą na wygodne życie przez kolejne 50 lat. Postanowił więc podzielić się swoją wygraną i obdarować rodzinę ponad jej potrzeby. Swojej siostrze i szwagrowi kupił dom i samochód, bratu sprawił mieszkanie w stolicy, a sam przeniósł się na stałe do Niemiec. Po roku, ku jego wielkiemu zdziwieniu, otrzymał list od polskiego adwokata żeby przedstawił świadectwo swojej poczytalności i zdrowia psychicznego, bo rodzina w Polsce wystąpiła do sądu o jego całkowite ubezwłasnowolnienie i uznanie za niepoczytalnego, aby dobrać się do reszty jego majątku. Inny „szczęśliwiec”, 37-letni Aleksander, udzielił wywiadu, w którym opowiedział jak po kilku latach z jego kilkumilionowej wygranej nie zostało prawie nic. Mieszkający w niewielkiej miejscowości pod Gdańskiem, postanowił nie ukrywać się ze swoją wygraną. Swoją decyzję tłumaczył tym, że nie chciał aby sąsiedzi pomyśleli że pieniądze pochodzą z jakiejś nielegalnej działalności. To co się działo później, zaczęło przypominać jakiś koszmar. Sąsiedzi i znajomi zaczęli ustawiać się w kolejce i prosić o pożyczki oraz wsparcie materialne. Niektóre „pożyczki” były rzędu kilkuset tysięcy złotych. Wtedy te pieniądze nie wydawały się tak duże w porównaniu do milionowej wygranej. Pan Aleksander, człowiek o dobrym sercu, chciał pomóc swoim znajomym i naiwnie wierzył, że oddadzą mu te pieniądze. Oczywiście tak się nie stało.

Jeśli przytrafi nam się duża wygrana w Lotto, warto zastanowić się czy mówić o niej rodzinie i znajomym? Na podstawie przytoczonych przykładów, widzimy, że nie zawsze może nam to wyjść na dobre i skutkować nie tylko zerwaniem więzi rodzinnych i przyjacielskich, ale także szybkim bankructwem. W naszym otoczeniu jest wiele pazernych osób, które bez żadnych skrupułów będą chciały dorwać się do majątku. Nie trudno wyobrazić sobie, że osoby z milionami na koncie szybko znajdują się na celowniku grup przestępczych i istnieje realne zagrożenie ich życia.

W zależności od wysokości wygranej i indywidualnej sytuacji rodzinnej, w niektórych przypadkach najlepszym wyjściem wydaje się być spakowanie walizek i wyjazd do innego miejsca, gdzie nikt nie będzie nas znał i gdzie będziemy mogli żyć spokojnie ciesząc się z wygranej.

Dysponuj swoimi środkami rozważnie, z głową i nie przepuszczaj ich na byle co. Kilka milionów złotych może wydawać się bardzo dużo, ale obecnie za nowoczesne mieszkanie w nowym apartamentowcu w Warszawie zapłacimy grubo ponad milion złotych. Nie sztuką jest wydać szybko nawet miliony!

Jak zwiększyć szanse wygranej?bogactwo-pieniadze-wygrana na loterii

Szczęśliwy gracz z Suwałk, któremu ostatnio udało się wygrać rekordowe 30 milionów, wypełnił blankiet, zawierając osiem zakładów na jedno losowanie z opcją Plus. Zapłacił łącznie 32 zł. Pamiętaj, że zawarcie więcej niż jednego zakładu automatycznie zwiększa Twoje szanse na wygraną!