Tanie kierunki urlopowe w 2020. Zaplanuj dni wolne!

Planujesz urlop w 2020? Warto zwrócić uwagę na kierunki, które zachęcają zarówno ceną, jak i gwarancją niezapomnianych atrakcji wrażeń z pobytu. Oto najlepsze tanie kierunki urlopowe w 2020 roku.

Bałkany 2020

Nieodkryte jeszcze w pełni piękne kraje Bałkanów mogą zachwycić Cię doskonałą lokalną kuchnią, życzliwymi ludźmi, pięknymi plażami oraz niskimi cenami. Mówiąc Bałkany, większość turystów z Polski myśli o Chorwacji. Ten region ma do zaoferowania jednak znacznie więcej atrakcji kulturalnych i historycznych. Sprawdź, co ma do zaoferowania ten europejski róg obfitości.

Czarnogóra

Czarnogóra to państwo należące do regionu Bałkanów leżące nad Morzem Adriatyckim. Jest to jeden z coraz chętniej odwiedzanych przez europejskich turystów kierunków. Piękne piaszczyste plaże ciągnące się przez wiele kilometrów skutecznie zachęcają turystów do spędzenia urlopu właśnie w tym miejscu. Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Czarnogórze jest Kotor. Szczególnie atrakcyjna jest jego lokalizacja – znajduje się pomiędzy masywami górskimi, a zatoką Kotorską. Piękne miasto zachęca do zwiedzenia starówki, która jest niewątpliwie najważniejszym zabudowaniem obronnym na całej Czarnogórze. Największym atutem Kotoru są jednak piękne widoki, z jednej strony na zatokę, z każdej innej na górskie szczyty.  Spędzając urlop w Czarnogórze, warto wygospodarować jeden dzień na zwiedzanie starożytnego miasta o nazwie Stary Bar. Można znaleźć tam pozostałości wielu budynków zarówno handlowych, jak i sakralnych. Jest to miasto o bardzo ciekawym zacięciu historycznym – w końcu to tam swe wpływy mieli zarówno Turcy, jak i Rzymianie.  Czarnogóra jest krajem, w którym obowiązuje waluta euro.. Ceny jednak są tutaj znacznie niższe niż w sąsiedniej Chorwacji. Liczba turystów choć wzrasta, wciąż nie może równać się z tłumami na ulicach Splitu bądź Dubrownika. Jeśli zależy Ci na spokojnych, tanich w wakacjach w towarzystwie morza i gór jednocześnie, Czarnogóra powinna być Twoim następnym celem podróży.

Macedonia

Macedonia nie posiada dostępu do Morza, jednak jest doskonałym celem spokojnych rodzinnych wyjazdów dla turystów z całej Europy. To za sprawą jeziora Ochryd, ten mały kraj staje się wielkim fenomenem na turystycznej mapie Europy. Jezioro to jest jednym z najstarszych zbiorników wodnych na świecie – wiek wycenia się na aż 4 miliony lat. Ochryda jest miejscem, w którym każdy turysta nieprzerwanie doświadczać będzie natury. Jest to miejsce nie odwiedzane przez turystów tłumnie, co jest dodatkową zachętą dla osób chcących spędzić swój urlop w zacisznym miejscu o bogatej historii i jednocześnie napawać się widokami gór i jeziora. W dzień wolny od plażowania, koniecznie wybierz się na zwiedzanie najczęściej fotografowanego miejsca w Macedonii – cerkiew św. Jana Teologa. To niezaprzeczalnie symbol całej Macedonii.

Albania

Albania przyciąga turystów spragnionych słońca piękną pogodą ale też wieloma atrakcjami historycznymi. To jeszcze niezaadaptowane przez turystów miejsce może poszczycić się świetną bazą noclegową, wieloma restauracjami serwującymi lokalne jedzenie, barami i dyskotekami. Na urlopowiczów czekają też piaszczyste plaże. Jeśli lubisz sporty wodne, Albania ma również dla Ciebie dużo do zaoferowania. Jeśli chcesz zorganizować niskokosztowe wakacje, Albania powinna być Twoim priorytetem. Nie zwlekaj, gdyż z roku na rok ceny wzrastają pod naporem turystów.

Inne kierunki wakacji 2020

Myśląc o innych celach podróży, warto zwrócić również uwagę na dawno już odkryte przez polskich turystów kierunki, które przeżywały na przemian oblężenie lub pustki ze względu na trudną sytuację w tych krajach. Z roku na rok przykłada się coraz większą uwagę do bezpieczeństwa turystów, by zachęcić ich do powrotu do krajów Afryki Północnej. Jeśli kiedykolwiek planowałeś urlop w tym kierunku – warto zwrócić uwagę na niskie ceny wakacji w Egipcie i Tunezji w 2020 roku.

Egipt

Kto nie marzył o wakacjach pod palmą, wylegując się całymi dniami nad basenem w ponad 30-stopniowym upale. Tak właśnie pachną wakacje w Egipcie. W to miejsce zawsze warto jechać tylko z biurem podróży. Ceny pobytu w luksusowym, 5 gwiazdkowym hotelu oferującym ofertę all inclusive można zakupić już za kwotę około 2 tysięcy złotych. To niewygórowana kwota jak na wakacje w egzotycznym kraju, który gwarantuje doskonałą pogodą przez cały pobyt. Jeśli jesteś spragniony historycznych wrażeń, możesz spędzić bardzo ciekawy dzień na zwiedzaniu piramid Cheopsa bądź słynnego na całym świecie Muzeum Archeologicznego w Egipcie. Jest to doskonały pomysł na wakacje, by odpocząć i zapomnieć o troskach dnia codziennego.

Tunezja

Drugim krajem, który w ostatnich latach nie jest zbyt popularny jest Tunezja. To również kraj, który najwyższą wagę obecnie skupia na bezpieczeństwie swoich turystów. Wszak jest to jeden z najcenniejszych źródeł zarobku w tym arabskim kraju. Tunezja, podobnie jak Egipt, może poszczycić się długimi plażami, bogatą ofertą hoteli o każdym standardzie oraz niskimi cenami za świetną jakość usług. Tunezja jest też doskonałą bazą wypadową do wszelkich sportów wodnych – szczególnie nurkowania. To tam właśnie możesz poczynić pierwsze kroki w szkółce nurkowania. Zachwycić w Tunezji może również jedzenie. Są to nieznane w Polsce smaki, pełne aromatycznych przypraw i smaków. Warto poznać kuchnię arabską, by przekonać się, że jest o wiele bogatsza niż kuchnie europejskie. Rok 2020 jest długi, więc jeśli chodzi o Twoje plany urlopowe masz z czego wybierać. Nie ważne, czy wolisz samodzielne zgłębianie ciekawego kraju, czy rodzinny wyjazd z biurem podróży, urlop za granicą nie musi być dla Ciebie ogromnym kosztem.