Prezent na zakończenie studiów. Doradzamy, jaki prezent kupić świeżemu absolwentowi na zakończenie studiów.

Zakończenie studiów to ważne wydarzenie w życiu młodego człowieka. Jest to pierwszy realny krok do dorosłości. Jest to moment, gdy zaczyna się szukać pracy i mieszkania. Warto, z tej okazji, obdarować absolwenta prezentem na zakończenie studiów. To musi być coś, co pozostanie w pamięci na długie lata. Może warto zrobić niezapomnianą imprezę? Taką jedną na milion. A może samochód w prezencie będzie dobrym zakończeniem studiów? Jest też jeszcze inna opcja – gap year. Czy warto dorosłość odsunąć jeszcze na rok?

Zakończenie studiów

Zakończenie studiówW Polsce nie ma takiej tradycji świętowania zakończenia studiów, jak, na przykład, w Stanach Zjednoczonych, gdzie zakończenia studiów obchodzone są bardzo hucznie. Przyjeżdża rodzina absolwenta, często z drugiego końca kraju albo nawet z innego kontynentu, uniwersytety prześcigają się w zapraszaniu znanych gości, a na zwieńczenie dnia organizowana jest uroczysta kolacja. Zakończenie nauki na uczelni jest bowiem uważane za jedno z najważniejszych osiągnięć w życiu młodego człowieka.

Pomimo tego, że uczelnie w Polsce nie organizują zakończenia roku, a ukończenie studiów ogranicza się jedynie do odebrania papierowego dyplomu z dziekanatu, nie należy rezygnować z tego, aby odpowiednio uczcić takie osiągnięcie i pogratulować osobie, która obroniła pracę dyplomową i uzyskała dyplom uczelni wyższej. Można zorganizować kolację w gronie najbliższych osób albo sprawić absolwentowi prezent. Podpowiemy jaki.

Jak świętować?

Zakończenie studiów to przełomowy moment w życiu każdego człowieka – kończą się studia i zaczyna się praca. Ważne jest, aby ta chwila (i prezent), pozostały w pamięci na długo. Prezent na zakończenie studiów można porównać do prezentu ślubnego, który powinien być wyjątkowy.

Odkryj nowe możliwości
dzięki pożyczkom Monedo Now

Odwiedź Monedo

Proponujemy oryginalne i niezapomniane pomysły.

  • Wykupienie wczasówJak świętować?

Jednej osobie może być trudno pokryć koszty, ale jeśli cała rodzina złoży się na taki prezent, to nie będzie to duży wydatek na jedną osobę. Jeśli wszystko zaplanujemy z wyprzedzeniem i wczasy wykupimy odpowiednio wcześnie, to może uda nam się skorzystać z fajnej promocji. Nie musimy też kupować 14-dniowej podróży dookoła świata albo do Polinezji Francuskiej. Tygodniowe wczasy we Włoszech, Hiszpanii, czy nad polskim morzem, będą pięknym gestem, który świeżo upieczony absolwent zapamięta na całe życie.

  • Album ze zdjęciami

Najlepsze prezenty są prezentami prosto z serca… Wywołaj zdjęcia zrobione podczas okresu studiów i przygotuj albumik. Przy zdjęciach możesz dopisać komentarze albo zabawne anegdotki. Będzie to wspaniała pamiątka na całe życie, którą będzie można pokazać dzieciom, a może nawet wnukom. Im ciekawsze, bardziej szalone i śmieszne zdjęcia, tym lepiej 🙂

  • Biżuteria

 

Złoty albo srebrny łańcuszek, bransoletka, a może pierścionek? Wszystko to idealnie nadaje się na prezent na zakończenie studiów i wejście w dorosłe życie. Biżuterię będzie można zakładać do pracy i przez długie lata będzie ona przywoływać miłe wspomnienia. W przypadku mężczyzn, bardzo dobrze sprawdzają się też srebrne albo posrebrzane breloczki do kluczy. Na taką okazję świetne są również wyroby z bursztynu.

W zależności od zasobów portfela i stopnia spokrewnienia z osobą, która we wrześniu skończy studia, wybierz najlepszy, Twoim zdaniem, prezent na tę okazję. Ważne jest, aby to było coś, co ta osoba zapamięta na długo, a nie czekoladki, które zje w pół godziny, a papierki wyrzuci do kosza na śmieci. Zakończenie studiów to bowiem jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego człowieka i warto postarać się, aby prezent był godny zapamiętania.

Organizacja imprezy. Podpowiadamy, czy organizacja imprezy na zakończenie studiów to dobry pomysł.

Nie ma lepszego powodu, niż zakończenie studiów, aby zorganizować niezapomnianą imprezę. Zakończenie studiów jest w życiu każdego młodego człowieka tak ważnym momentem, że trzeba uczcić go z dużą pompą. To jest dzień, który trzeba zapamiętać na zawsze. Jak zorganizować niezapomnianą imprezę? Musimy mieć świadomość, że na organizację imprezy składają się trzy podstawowe aspekty:

  • dobry pomysł,
  • finansowanie,
  • świetni ludzie.

Jeśli znajomi absolwenta to prawdziwi przyjaciele, nie martw się o frekwencję podczas imprezy. Najważniejszym elementem jest budżet, który możesz przeznaczyć na organizację imprezy. To od wielkości budżetu zależy jaką imprezę będziesz wstanie zorganizować. Problem braku wystarczającej ilości środków na koncie można łatwo rozwiązać, biorąc pożyczkę na imprezę. Pożyczka na organizację imprezy rozwiąże problemy finansowe i pozwoli skupić się na tym, co najważniejsze – na znalezieniu dobrego pomysłu na imprezę.

Pomysł na organizację imprezy

Impreza w klubie? Tak, jak najbardziej, ale zorganizowana na najwyższym poziomie. Fajnie jeśli impreza w klubie jest tematyczna. Możliwości jest mnóstwo. Chcecie Hawajskie Party, Hipis Party, Kill Bill Party, a może intrygują Was Oczy Szeroko Zamknięte? Pożyczka na organizację imprezy pozwoli zrealizować każdy z szalonych pomysłów.

Kupno samochodu. Radzimy, jaki samochód wybrać na prezent.

Trafionym prezentem na zakończenie studiów, z którego na pewno ucieszy się młoda osoba, jest także samochód. Dojazdy nim do pracy na pewno będą przyjemniejsze, niż poruszanie się komunikacją miejską. W jeździe po mieście najlepiej sprawdzą się kompaktowe samochody miejskie, czy niewielkie SUV-y. Zakup małego SUV-a sfinansowany z pożyczki na samochód na pewno ucieszy studenta. Życie w mieście, ciągłe dojazdy do pracy i do domu na pewno staną się łatwiejsze, gdy będzie można zrezygnować z komunikacji miejskiej.

Gap year. Rekomendujemy najlepsze kraje na gap year.

Gap year często jest uważany za ucieczkę od realnego, dorosłego życia, ale czy tak jest naprawdę? Wiele osób uważa, że jest to szansa na nabranie pewności siebie, nauczenie się samodzielnego radzenia sobie z wyzwaniami, trudnościami, które staną na drodze młodego podróżnika. Pierwszą trudnością, która pojawia się jeszcze przed wyjazdem jest finansowanie wyprawy. Wielu studentów odkłada dużo wcześniej pracując dorywczo. Co jednak zrobić, gdy ten pomysł przyszedł do głowy tuż przed zakończeniem studiów? Nie ma już czasu na odłożenie pieniędzy. Jeśli jesteś rodzicem dziecka kończącego studia, dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji może być pożyczka na gap year. Pożyczka na gap year pozwoli na wyjazd w wymarzone miejsce. Tylko gdzie pojechać? Możliwości wyjazdowych jest mnóstwo, dokładnie tyle, ile jest pięknych miejsc na świecie. Twoje dziecko ceni sobie zdobycze kultury? Pragnie poznać najpiękniejsze dzieła sztuki, które udało się stworzyć ludzkości? Niech jedzie do Europy. Grecji, Włoch lub Francji. A może ciągnie Cię do krajów egzotycznych? Tajlandia, Indie, czy Peru to kierunki wypraw, które mogą być fascynujące. Poznanie zupełnie odmiennej kultury, ludzi z ich zwyczajami będzie niezapomnianym przeżyciem, które poszerzy horyzonty i pozostawi niezatarte wspomnienia. Oto nasze propozycje najlepszych krajów na gap year. Którykolwiek kierunek wybierze Twoje dziecko, pożyczka na gap year zostanie na pewno dobrze wykorzystana.

Pożyczka na prezent na zakończenie studiów

Jeśli potrzebujesz pożyczki na prezent na zakończenie studiów, najszybciej otrzymasz ją na stronie Monedo Now. Wypełnienie wniosku o pożyczkę zajmuje niż 3 minuty. Nic w tym dziwnego. Pożyczka w Monedo Now jest jedną z najszybszych pożyczek na rynku. Jest także bardzo bezpieczna i elastyczna. Na stronie internetowej Monedo Now znajduje się formularz, w którym wystarczy wybrać kwotę pożyczki, a także dopasować okres czasu, w trakcie którego chcesz spłacić pożyczoną kwotę. Dodatkowa gotówka wpłynie na Twoje konto jeszcze tego samego dnia.