7 pomysłów na prezent na rocznicę ślubu

Rzadko kto co roku celebruje rocznicę ślubu. Jeśli dostajemy zaproszenie na taką imprezę, zazwyczaj jest to okrągła rocznica. Małżonkowie powracają myślami do dnia, w którym ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Goście, podobnie jak przed laty, przynoszą prezenty. A co można podarować na rocznicę ślubu?

Jeśli małżonkowie przeżyli ze sobą kilka, kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt lat, prawdopodobnie mają już wszystkie potrzebne w domu sprzęty i urządzenia. Rocznica ślubu to okazja do podarowania czegoś niebanalnego, co bardziej służy przyjemności, niż zaspokaja potrzeby domowników.

prezenty na rocznicę ślubu1. Oryginalnie i niebanalnie prezentują się prezenty spersonalizowane. Zestaw poduszek, ręczników lub kubków z imionami małżonków z pewnością wywoła uśmiech na ich twarzach, nawet jeśli kuchenne szafki nie domykają się od nadmiaru kubków.

2. Proza życia często nie pozostawia zbyt wiele okazji do przebywania sam na sam. Jeśli małżonkowie mają małe dzieci, których nie mają z kim zostawić, zafundujmy im wieczór w eleganckiej restauracji, a sami zostańmy super nianiami.

3. Czasem warto nauczyć się czegoś nowego. Nauka masażu tajskiego będzie nie tylko ciekawą przygodą. Tę cenną umiejętność będzie można nieraz wykorzystać w małżeńskiej sypialni. Jeśli nie mamy pewności, czy taki prezent zostanie dobrze przyjęty, można podarować mniej osobisty kurs – na przykład fotografii lub robienia sushi.

4. Małżonkowie z wieloletnim stażem na pewno mają co wspominać. Można więc podarować im album ze zdjęciami przetykany wspomnieniami z najważniejszych chwil ich życia. W dobie fotografii cyfrowej i zdjęć przechowywanych w komputerze, taki tradycyjny prezent na pewno zostanie ciepło przyjęty.

5. Obraz na ścianę namalowany na podstawie zdjęcia małżonków będzie ciekawą ozdobą salonu lub sypialni. Może to być zdjęcie ślubne albo z ostatnich wakacji. Można też stworzyć obraz na podstawie kilku zdjęć tak, by była na nim cała rodzina.

6. Drzewo genealogiczne w oryginalnej postaci – np. wyszyte na obrusie, będzie świetną okazją do snucia wspomnień w długie, zimowe wieczory. Taki prezent wymaga starannych przygotowań, najpierw trzeba drzewo opracować, a później znaleźć hafciarkę zdolną do przeniesienia go na płótno.

7. Bardzo często małżonkowie mają wspólne pasje i zainteresowania. Jeśli wiemy, czym zajmują się w wolnych chwilach, możemy podarować tematyczny prezent. Kolekcjonerów płyt z muzyką klasyczną z pewnością ucieszy kolejny zestaw z największymi utworami Beethovena. Nieważne, że już mają Beethovena, liczy się fakt, że w innych wykonaniach. A może obraz na ścianę z pejzażem górskim, bilety na sztukę teatralną, do kina, na balet? Możliwości jest naprawdę mnóstwo!

Prezent na rocznicę ślubu do 1500 zł

Jaki prezent do 1500 złotych będzie odpowiedni na rocznicę ślubu? Wybór jest ogromny. Największą popularnością cieszą się… vouchery. Mają one podstawową zaletę. To dobry prezent na każdą okazję. Za 1500 złotych możesz się wybrać na kilka dni w góry lub nad morze. Jeśli zależy Ci na prezencie do 500 – 1000 złotych, może być to zestaw klasycznej pościeli, który dodatkowo będzie zawierał specjalny, dedykowany nadruk. Jeśli już jesteś przy pościeli, to doskonałą alternatywą dla jej standardowej wersji, jest pościel trójwymiarowa ze specjalną, dedykowaną dekoracją.

Prezent na rocznicę ślubu do 2500 zł

Jeśli chcesz kupić nieco droższy prezent – do 2500 złotych, prawdopodobnie będziesz potrzebować szybkiej pożyczka na prezent na rocznicę ślubu z Monedo Now. Co za tą kwotę można kupić? Ciekawą propozycją są tematyczne, kilkudniowe imprezy wypoczynkowe, organizowane przez wiele luksusowych hoteli. Jeśli rocznica ślubu wypada np. w okresie Walentynek, można zadbać o to, by taki wypad miał stricte romantyczny charakter. Opcjonalnie, można też skorzystać z krótkich wyjazdów zagranicznych, np. do Paryża, który – jak powszechnie wiadomo – jest jednym z najbardziej romantycznych miast świata. Jeśli nie lubisz planować wyjazdów, możesz skorzystać np. z ofert typu last minute, w ramach których ciekawe kierunki zagraniczne są już dostępne od 1000 złotych za osobę.

Prezent na rocznicę ślubu do 5000 zł

Dla wielu osób kwota 5000 złotych to stanowczo za dużo jak na prezent. Są jednak osoby, które chcą w ten niezwykły sposób uczcić kolejną, wyjątkową rocznicę ślubu. Jeśli interesuję Cię ekstra gotówka na prezent dla żony, bądź łatwa (i bez formalności) szybka chwilówka na prezent dla męża, warto pomyśleć o:

  • Długich wakacjach we dwoje – za 5000 złotych możemy spędzić egzotyczne wakacje w standardzie all inclusive. Nie tylko w Europie, ale też poza jej granicami.
  • Rejs luksusowym statkiem – za 5000 złotych możemy wybrać się na wspólny rejs, np. po fiordach Norwegii. Jest to propozycja zwłaszcza dla tych osób, które kochają morze i surowe, skandynawskie klimaty.

Podsumowując, za wyżej wymienione kwoty, można – w zależności od naszej sytuacji finansowej – możesz zafundować sobie całkiem ciekawy i zaskakujący prezent na rocznicę ślubu. Tak naprawdę to od Twojej kreatywności zależy, czym zaskoczysz swojego współmałżonka lub współmałżonków.