PayPal – jak to działa?

Na pewno zdarza Ci się dokonywać różnego rodzaju transakcje przez Internet. Nawet jeśli nie robisz tego codziennie, od czasu do czasu kupujesz buty w sklepie internetowym, nową klawiaturę do komputera czy jedzenie dla kota w sieci, a może nawet załatwiasz w ten sposób
zakupy żywieniowe, z dostawą do domu? Bez względu na to, jak często, kiedy i gdzie robisz zakupy online, za każdym razem transakcja taka zakończona jest płatnością dokonaną przez Internet. Czy jest to jednak bezpieczny sposób na płacenie za nabyte produkty?

Płatności online mają rzeszę przeciwników – przede wszystkim tych, którzy boją się, że ktoś włamie się na ich konto. Obawa o bezpieczeństwo środków finansowych jest zresztą jak najbardziej słuszna. W odpowiedzi na nie powstało szereg narzędzi, które pozwalają ograniczyć niebezpieczeństwo, które czai się w Internecie.

Bezpieczne płatności

PayPal – brzmi znajomo? Na pewno spotkaliście się z tym systemem, wybierając preferowaną formę płatności. To międzynarodowy system, który jest swego rodzaju pośredniczy w opłacaniu zakupionych towarów. Pośredniczy w tym sensie, że przekazuje środki pomiędzy nabywcą a sprzedawcą, nie udostępniając temu drugiemu danych finansowych klienta (numeru karty kredytowej, banku, itd.) To tak naprawdę konto internetowe, które umożliwia przesyłanie dalej pieniędzy z dowolnego nośnika – karty kredytowej, konta na całym świecie. Międzynarodowość i łatwy sposób przeliczania walut to zdecydowanie jedna z ważniejszych zalet systemu. Dla twórców rozwiązania najważniejsze jest bezpieczeństwo Twoich pieniędzy – nie tylko trzyma w tajemnicy wszelkie dane wrażliwe, ale również chroni przed nieautoryzowanymi płatnościami dokonywanymi z Twojego konta. To nic innego, jak cyfrowy portfel z porządnym systemem zabezpieczeń!

Proste i jasne zasady

paypal-zakupy-internet-płatnosći-transakcjaJeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z systemu, najpierw musisz się zarejestrować na stronie internetowej Pay Pal. Następnie, po wybraniu interesującego Cię profilu (indywidualny, służbowy, w zależności od tego, czego w danej chwili potrzebujesz), zostaniesz poproszony o połączenie Twojego konta PayPal z Twoim rachunkiem bankowym, z którego będziesz doładowywał saldo. Pieniądze nie będą automatycznie ściągane – to Ty decydujesz, jaką kwotę przelejesz na konto PayPal. I nie musisz się martwić – wszystko jest pod kontrolą tak, by nikt nie przechwycił Twojego loginu i hasła. Gdy zatwierdzisz wszystkie etapy – możesz już śmiało i bezpiecznie dokonywać zakupów przez Internet! Wystarczy w momencie wyboru sposobu płatności wybrać PayPal, zalogować się do systemu i zatwierdzić dokonanie transakcji. Aplikacja pozwala też na dokonywanie przelewów między użytkownikami-posiadaczami kont PayPal, co może znacznie ułatwić codzienne życie. Co ważne, usługa jest zupełnie darmowa – kosztami obciążani są sprzedawcy, którzy z niej korzystają, kupujący nie muszą więc martwić się, że zostaną obciążeni dodatkowymi opłatami.