Monedo Now – nowa marka pożyczek w portfolio Kreditech

Pożyczki do 10 000 PLN, karty prepaid, a wkrótce kolejne produkty.

Kreditech Polska uruchomił platformę Monedo Now. Nowa marka, zbudowana na bazie Zaimo.pl,  oferuje pożyczki na raty do 10 tys. zł. Warunki ich pozyskania są elastyczne. Istnieje możliwość  samodzielnego ustalenia wysokości miesięcznej raty. Najmniejsza może wynosić 25 zł, największa 3  333 zł. Po wpisaniu kwoty, następuje przekierowanie do wniosku. Dopiero po przesłaniu  formularza, zostaje przygotowana indywidualna oferta, w której znajdują się informacje, dotyczące  m.in. czasu spłaty pożyczki.

Ofertę Monedo Now uzupełni już niebawem karta przedpłacona, Monedo Pay, przygotowywana przez jednego z partnerów spółki. Jak mówi dyrektor zarządzająca na Polskę, Katarzyna Davies:  „Pożyczki Monedo Now oraz karta prepaid to dopiero początek, wkrótce przedstawimy zdecydowanie więcej usług finansowych w ramach Monedo”.

Jak działa Monedo Now?

Aby uzyskać pożyczkę trzeba mieć ukończone 18 lat oraz posiadać dowód osobisty, telefon komórkowy i konto w banku na własne nazwisko. Wniosek należy złożyć poprzez www.monedo.pl/now, wybierając kwotę i podając preferowaną wysokość raty w formularzu na  stronie. Trzeba także podać kilka danych osobowych. Zostanie wówczas założone konto użytkownika.  Po przesłaniu wniosku na odpowiedź przyjdzie czekać kilkadziesiąt sekund. Jeśli propozycja jest satysfakcjonująca pieniądze pojawią się na koncie nawet w ciągu kilku minut. W przeciwnym razie można ją po prostu odrzucić i spróbować z inną kwotę lub też inną wysokością rat.

-„Niskie koszty pożyczki oraz minimum formalności. To kluczowe kryteria, które przyjęliśmy podczas budowania Monedo Now. Osoby wybierające oferty pozabankowe doceniają szybkość udzielenia pożyczki i jej łatwą dostępność. Przekonaliśmy się o tym przy naszych pozostałych usługach (Kredito24, Zaimo oraz PandaMoney). Każdego dnia pracujemy nad udoskonalaniem naszego algorytmu, który na teraz, nawet w kilkanaście sekund, jest w stanie zaproponować indywidualną ofertę” – podkreśla Katarzyna Davies, dyrektor zarządzający Kreditech Polska.

Monedo Now dba także o bezpieczeństwo w zakresie udostępnianych danych osobowych. Mowa tu między innymi o szyfrowanym połączeniu, ochronie poprzez zapory sieciowe i kody dostępu z wieloetapowym uwierzytelnianiem elektronicznym oraz przechowywaniu danych w zabezpieczonym systemie.

Kolejna, uruchomiona przez Kreditech plaforma to znak, że w sektorze pozabankowym drzemie ogromny potencjał, który spowoduje, że banki będą zmuszone do reakcji na zmieniający się trend rosnącej popularności firm pożyczkowych. Rynek ten przekroczył 5 mld złotych a w kolejnych latach można się spodziewać dalszego, dwucyfrowego wzrostu. Ster jego rozwoju będą dzierżyć firmy  z sektora FinTech, które potrafią szybko przetwarzać dane za pomocą algorytmów, jednocześnie całkowicie odrzucając spotkania pracownika z potencjalnymi, ubiegającymi się o kredyt Klientami.   Obecnie o pożyczkach internetowych nie mówi się już w kontekście produktów gorszych od bankowych. Pokazywane są one, jako usługa równoprawna, tyle, że dopasowana do określonych sytuacji, gdy klient potrzebuje gotówki szybko i bezproblemowo, kiedy nie chce się tłumaczyć bankowi, na co pożycza itd. Otwartość Polaków na ofertę poza bankową wydaje się największą zmianą ostatnich lat na rynku pożyczkowym.

Produkty Kreditech ( Kredito24, PandaMoney czy teraz Monedoo Now), udowodniły, że technologia w sektorze finansów nie tylko ma rację bytu,  ale jest wręcz niezbędna.   

O Kreditech: Założona w 2012 roku niemiecka Grupa Kreditech posiada tempo przychodu na poziomie 55 mln dolarów, zatrudnia ponad 200 specjalistów z 40 krajów, a spółki zależne Kreditechu działają w 5 krajach (Polsce, Hiszpanii, Czechach, Meksyku i Rosji). Rozwój technologii sprawił, że oferują produkty od pożyczek i  mikropożyczek do bardziej złożonych usług finansowych, takich jak karty przedpłacone. Grupa Kreditech korzysta z technologii Big Data i złożonych algorytmów w oparciu o misję budowania cyfrowego banku dla osób  bez określonej zdolności kredytowej na całym świecie. Grupa Kreditech jest podzielona na dwie części: „Kredi” oznacza spółki zależne działające, jako podmioty świadczące usługi finansowe, które dostarczają kredyty dla osób prywatnych. Druga część „tech” to zlokalizowana w Hamburgu firma technologiczna – Kreditech Holding –  rozwijająca technologię bankową i świadcząca usługi wspierające. Na podstawie 20 000 danych należąca do  Kreditechu technologia pozwala dostawcom usług finansowych na nabycie, identyfikację, ocenę oraz wypłatę  środków pieniężnych klientom w kilka sekund. Zautomatyzowany proces w połączeniu z samodoskonalącymi  się algorytmami, zapewniają szybką i wygodną obsługę klienta przy jednoczesnej minimalizacji kosztów i  błędów.