Jak uchronić się przed kradzieżą podczas wakacji?

Wyjeżdżając na wakacje często zapominamy, że w nadmorskich kurortach również może dojść do kradzieży. Jesteśmy za bardzo podekscytowani samym wyjazdem i błogim czasem wypoczynku, który nas czeka, że nawet przez myśl nam nie przejdzie, że możemy paść ofiarą kradzieży. Lato to czas, kiedy musimy jeszcze bardziej pilnować naszych rzeczy i pieniędzy, gdyż to właśnie w tym sezonie dochodzi do wielu nieprzyjemnych sytuacji, które mogą nam zepsuć nasz długo wyczekiwany wypoczynek. Pamiętaj, że kieszonkowcy tylko czekają na Twój moment nieuwagi na zatłoczonej plaży, czy ruchliwej ulicy miasta.

Portfel miej zawsze przy sobie

Portfel miej zawsze przy sobie

Podstawową zasadą jaką powinieneś się kierować jest pilnowanie Twojego portfela. Często zdarza się tak, że w pośpiechu wrzucamy go do torebki i nie dbamy o to, żeby go włożyć w wewnętrzną, zapinaną kieszeń, czy w inne, mniej dostępne miejsce. Niestety ten błąd może nas wiele kosztować. Złodzieje polują właśnie na tak nieprzezornych wczasowiczów, którym zabranie portfela zajmuje dosłownie kilka sekund. Pamiętaj również o tym, żeby od razu po zakupach włożyć portfel głęboko do torebki, czy też np. do wewnętrznej kieszeni marynarki. Nie obnośmy się w portfelem w miejscach publicznych i nie zostawiajmy go na ladzie przy płaceniu i pakowaniu zakupów.

Trzymajmy pieniądze w kilku miejscach

Kolejną ważną zasadą podczas wakacji jest bezpieczne przechowywanie pieniędzy. Chyba nikomu nie musimy przypominać, że noszenie przy sobie wszystkich naszych wakacyjnych funduszy nie jest dobrym pomysłem. Kiedy wychodzimy bierzmy ze sobą jedynie taką ilość gotówki, którą potrzebujemy na dany dzień. Resztę powinniśmy zostawić w jednym lub kilku bezpiecznych miejscach w hotelu. Jeśli nasz pokój jest wyposażony w sejf, powinniśmy zostawić tam większą część naszej gotówki. Jeśli nie, znajdź miejsce, które nie powinno wzbudzić uwagi złodzieja i zostaw tam część gotówki kiedy wychodzisz z hotelu.

Nie zostawiaj rzeczy bez opieki

Nie zostawiaj rzeczy bez opieki

Ta zasada dotyczy szczególnie wczasowiczów wypoczywających na plaży. Często bywa tak, że kiedy idziemy popływać zapominamy o całym świecie i zostawiamy wszystko na plaży bez opieki. Mimo, że nie ma to jak wskoczyć razem z Twoimi znajomymi, czy rodziną do wody, warto, by jedna osoba zawsze została na brzegu i pilnowała naszych rzeczy.

Nie bierz ze sobą dużej ilości gotówki i kart kredytowych

Pamiętaj, żeby nie brać ze sobą dużej ilości gotówki. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, zawsze noś ze sobą tyle pieniędzy ile potrzebujesz na dany dzień. Jeśli chodzi o karty kredytowe, warto je zostawić w hotelu kiedy idziesz na plażę. Natomiast przy jakichkolwiek wypłatach z bankomatu, nie wkładaj całej kwoty do portfela. Lepiej jest rozdzielić pieniądze i schować je w kilka miejsc zanim nie znajdziesz się w hotelu, gdzie na spokojnie nimi rozporządzisz.

Nigdy nie zapisuj kodu PIN

Wielu z nas, żeby nie zapomnieć numeru PIN zapisuje go w notesie, czy na kartce papieru. Niestety często bywa tak, że nosimy ze sobą ów notes, czy skrawek papieru z zapisanym numerem. W ten sposób nasi potencjalni złodzieje dostają od nas wszystkie informacje potrzebne do opróżnienia naszego konta. A zatem nigdy nie popełniajcie tego błędu!

Mamy nadzieję, że nasze rady umożliwią Wam bezpieczny wypoczynek podczas wakacji! Bawcie się dobrze!