Domowe metody na śnieżnobiały uśmiech!

Marzysz o śnieżnobiałych zębach jak z reklamy? Okazuje się, że nie musisz wydawać góry pieniędzy na wybielanie zębów w profesjonalnych gabinetach dentystycznych i możesz to zrobić w domowym zaciszu.

W dzisiejszych czasach bardziej niż kiedyś zwraca się uwagę na wygląd zębów. Wypełnienia w kolorze srebrnym czy ciemne protezy odeszły już w zapomnienie. Białe zęby są teraz nie tylko podstawą urody i higieny, ale również kartą przetargową. Osoby z szerokim, białym uśmiechem są uznawane za bardziej szczere niż te, które nie mogą pochwalić się estetycznym uzębieniem i chętniej chowają zęby niż je eksponują. Czy wiesz, że śnieżnobiały uśmiech to również karta przetargowa w interesach?

Jaką metodę wybrać?

Obecnie na rynku jest wiele metod umożliwiających znaczną poprawę kolorytu zębów. Metody te różnią się między sobą ceną i skutecznością. Dzisiaj omówimy domowe sposoby na bielszy uśmiech, czyli stosunkowo tanie metody wybielania zębów, które można przeprowadzić w domowym zaciszu. Wybielanie zębów jest jednak sprawą indywidualną i nie wszystkie metody jednakowo sprawdzają się u każdej osoby. Uzyskaj więcej informacji na temat metod wybielania zębów i wybierz tę, która najlepiej pasuje do Twoich zębów.

Dlaczego zęby żółkną?

Głównym powodem, dlaczego nasze zęby żółkną jest to, co spożywamy. Szczególnie szkodliwe pod tym względem są pokarmy i napoje posiadające silne działanie barwiące, takie jak czerwone wino, kawa, herbata, wiśnie czy jagody.

Duże znaczenie mają również geny, jakie otrzymaliśmy od rodziców. To one decydują o grubości szkliwa naszych zębów oraz ich stopniu wytrzymałości. Dodatkowo, wpływ na koloryt zębów ma wiek. Im jesteśmy starsi, tym posiadamy mniej szkliwa chroniącego nasze zęby. Sprawia to, że wyraźniej widać jest ciemniejszą tkankę zębów. Wszystkie te czynniki mają wpływ na skuteczność metod wybielania zębów i są wytłumaczeniem, dlaczego jest to sprawa indywidualna. Wybielanie zębów da lepszy efekt i będzie inaczej przebiegało u osoby młodej z grubym szkliwem, a inaczej u starszej, gdzie szkliwo jest cienkie.

 

Domowe metody wybielania zębów

Prawie za darmoDomowe metody wybielania zębów

Wystarczy jedynie zainwestować około 2zł w sodę oczyszczoną, którą skomponujemy z innym darem natury np. truskawkami albo sokiem z cytryny. Należy rozgnieść truskawkę i dodać do niej pół łyżeczki sody oczyszczonej, a następnie nałożyć taką mieszankę na zęby i pozostawić na około 5 minut. Truskawki zawierają kwas jabłkowy, który oddziałuje na przebarwienia, podczas gdy soda oczyszczona je usuwa. Za naturalną pastę do zębów uchodzi także soda oczyszczona z wodą utlenioną. Wymieszaj te składniki aż do osiągnięcia konsystencji podobnej do pasty i szczotkuj zęby przez 3 minuty, a następnie użyj normalnej pasty do zębów. Trzeba tylko uważać żeby „nie przedobrzyć”, gdyż zbyt częste stosowanie tego typu mieszanek niszczy szkliwo. Najlepszy efekt uzyskamy stosując takie zabiegi systematycznie raz na tydzień.

 

Podobnie jak u dentysty

Zęby możemy wybielić w domu stosując bardzo podobne preparaty, jak te, których używa dentysta, lecz płacąc niższe ceny niż w profesjonalnym gabinecie. Jeśli chcesz mieć śnieżnobiałe zęby, wypróbuj żel wybielający, który dokładnie wnika we wszystkie przestrzenie międzyzębowe, wraz z nakładkami i pozostaw je na kilkanaście minut dziennie. Jest to obecnie najskuteczniejsza dostępna na rynku metoda na wybielanie zębów w domowym zaciszu! Stosowanie pasków wybielających daje widoczny efekt, jednak jest on wybiorczy, gdyż ich działanie ogranicza się tylko do miejsc, na które je nakleiliśmy. Innym preparatem dającym widoczny efekt, i tańszym, jest pasta wybielająca, ale zawiera ona materiały ścierające szkliwo. Przez to, nasze zęby są bielsze, lecz również bardziej podatne na uszkodzenia czy nadwrażliwość.

Domowe metody wybielania zębów

 

Jeśli nie jesteś zadowolony z wyglądu swoich zębów, to teraz jest okazja, aby się nimi zająć. Powodów żółknięcia zębów jest wiele i domowe sposoby wybielania zębów, które omówiliśmy, przynoszą skuteczne efekty, jednak z pewnością nie poradzą sobie ze wszystkimi problemami. Jeśli domowe sposoby nie będą u Ciebie skuteczne albo efekt nie będzie zadowalający, warto jest zasięgnąć pomocy specjalisty i wybielić zęby w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym. Obecnie białe zęby to podstawa pięknego wyglądu, komfortowego samopoczucia i pewności siebie.