Co robić, aby się nie narobić i dużo zarobić?

Jaka jest najlepsza praca? Większość osób na pewno się ze mną zgodzi, że najlepsza praca to taka, która nas interesuje, nie wykańcza psychicznie i fizycznie i pozwala godziwie zarobić. Najlepiej jeśli jest ona zarazem naszym hobby, daje nam radość i satysfakcję, gdyż wtedy nie przepracujemy ani jednego dnia w życiu!

Jakie są najlepiej opłacane zawody w Polsce?najlepiej oplacany zawod swiata-swietnie oplacane zawody

Ku zaskoczeniu wielu osób, nie rozpocznę listy od wymienienia wysoko wykwalifikowanych specjalistów nauk ścisłych. Rozpocznę tę listę od opisu osób niepowtarzalnych.

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego najlepsi piłkarze zarabiają tak duże pieniądze? Czy ich praca jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania społeczeństwa? Sekret nie tkwi w elitarności zawodu, bądź jego ważności i przydatności dla innych, ale wyjątkowych umiejętnościach, które posiadają te osoby. Innymi słowy, im mniej osób jest w stanie wykonywać dany zawód na najwyższym poziomie i posiada niszowe umiejętności (bardzo trudno jest zastąpić te osoby), tym na większe zarobki mogą one liczyć. To samo tyczy się aktorów, piosenkarzy, innych sportowców, projektantów mody, modeli, fotografów, itd. Większość tych osób pracuje jako tzw. freelancerzy. Oznacza to, że nie chodzą oni codziennie do pracy na 8h, ale mają swoje grono klientów z którymi współpracują. Wśród najsławniejszych Polaków, którym udało się osiągnąć niebywały sukces w Polsce i za granicą, znajdują się np. modelka Anja Rubikbiegaczka Justyna Kowalczykpiłkarz Robert Lewandowski czy piosenkarka Maryla Rodowicz.

Często, na podstawie zdjęć z gazet albo portali społecznościach możemy odnieść wrażenie, że te osoby mają fantastyczne życie i się zbytnio nie przepracowują. Jednak nic bardziej mylnego. Gdyby tak łatwo było osiągnąć sukces i zostać milionerem, z pewnością każdy by nim był. Tak się nie dzieje i tylko nielicznym udaje się osiągnąć spektakularny sukces. Najczęściej jest on okupiony bardzo ciężką pracą i wieloma wyrzeczeniami. Aby utrzymać się na tak wysokim poziomie, osoby te muszą ciągle doskonalić swoje umiejętności i często działają na bardzo wysokich obrotach. Wiąże się to z dużym stresem, gdyż stawiane są przed nimi bardzo wysokie wymagania.

zawod piosenkarki-zawody nietuzinkoweDziennikarz Kuba Wojewódzki zgarnął dwa i pół miliona złotych za udział w reklamie Play’a. To nie jego kilkudniowa praca przed kamerą została wyceniona na tak zawrotną sumę, ale jego wizerunek i popularność, na które pracował całe życie. Operator telefonii komórkowej liczył, że reklama z nietendencyjnym Wojewódzkim przyczyni się do zwiększenia sprzedaży i pozwoli osiągnąć możliwie najwyższy zwrot z inwestycji na kampanię reklamową.

To co liczy się w dzisiejszych czasach to oryginalność, nietuzinkowość oraz wyjątkowe umiejętności. Jeśli zauważysz u siebie bądź swoich dzieci jakiś talent, nie zaprzepaść go! Talentem należy się konkretnie zająć – pielęgnować, rozwijać, dzielić się nim z innymi. Nie ważne jaki masz talent, gdyż nie ma talentów ani lepszych ani gorszych! Może masz szczególne uzdolnienia wokalne, może świetnie grasz w piłkę nożną, a może przepięknie malujesz? Zapisz się na kurs i rozwijaj swoje umiejętności. Spełniaj swoje marzenia i nie pozwól, aby ograniczały cię finanse. Jeśli akurat znajdujesz się w trudniejszej sytuacji materialnej albo musisz poczekać na wypłatę, możesz skorzystać z dogodnych pożyczek Monedo Now. Inwestycja w przyszłość na pewno się opłaci!

Dochodzimy do wniosku że tak naprawdę każdy zawód może być dobrze opłacany jeśli tylko wyróżnimy się z tłumu. Weźmy, na przykład, pod uwagę zawód tłumacza. Są tłumacze, którzy ledwo wiążą koniec z końcem oraz inni, którzy zarabiają ponad 30 tys. zł miesięcznie, podróżują po świecie i mają bardzo ciekawe, międzynarodowe życie. W Polsce nie ma np. wielu profesjonalnych tłumaczy kabinowych z rzadszymi albo bardziej egzotycznymi językami (np. chińskim). Tacy tłumacze mogą sami ustalać swoje ceny, gdyż nie mają zbyt dużej konkurencji i klient, któremu będzie zależało na wysokiej jakości usług nie zaryzykuje zatrudnieniem osoby bez odpowiednich kwalifikacji.

10 najlepiej opłacanych zawodów w Polsce

W drugiej części tego artykułu przedstawię listę najlepiej opłacanych zawodów w Polsce. Serwis Pracuj.pl, uwzględniając zarobki ponad 175 tys. użytkowników portalu, sporządził listę najbardziej lukratywnych profesji w naszym kraju. Przekonajmy się kto zarabia najwięcej! Zestawienie obejmuje średnie wynagrodzenie na danych stanowiskach na rękę (netto).

  1. Architekt IT – 8532 zł
  2. Senior Developer – 6599 zł
  3. Starszy programista JAVA – 6270 zł
  4. Starszy programista .NET – 5990 złtechnologia informatyczna-informatyk
  5. Starszy analityk finansowy – 5980 zł
  6. Kontroler finansowy – 5808 zł
  7. Analityk IT – 5800 zł
  8. Brand Manager – 5696 zł
  9. Starszy programista – 5644 zł
  10. Software Developer – 5535 zł

 

Jak widać, zestawienie zostało zdominowane przez zawody związane z sektorami technologii informatycznej i finansowym. To na tych stanowiskach można zarobić najwięcej i zgodnie z prognozami na rynku pracy, sytuacja ta nie powinna ulec zmianie jeszcze przez kilka następnych lat.

Ukończyłeś studia i twój zawód nie znajduje się na powyższej liście? Jeszcze nic straconego! Uniwersytety i szkoły wyższe prześcigają się w ofercie kursów oraz studiów podyplomowych. W stosunkowo krótkim czasie (najczęściej kilka tygodni lub miesięcy, w przypadku kursu, albo rok, w przypadku studiów podyplomowych) możemy uzyskać nowe umiejętności, które pozwolą nam w zdobyciu lepszej pracy! Przytoczę przykład z życia wzięty. Mój kolega, który ukończył studia informatyczne dość późno zaczął uczyć się języków obcych. Bardzo się jednak przykładał i następnie udało mu się zdobyć pracę w firmie Hewlett-Packard. Obecnie organizuje szkolenia informatyczne w jęz. angielskim w różnych placówkach tej firmy na świecie. Dwa albo trzy razy w miesiącu podróżuje do najbardziej odległych zakątków świata i łączy przyjemne z pożytecznym. Jeśli chcesz poszerzać swoją wiedzę albo nauczyć się nowych umiejętności, pamiętaj, że nigdy nie jest za późno. Nie rezygnuj ze swoich marzeń tylko dlatego, że w danym okresie masz problemy finansowe. W trudnych sytuacjach zawsze możesz liczyć na solidnego partnera, jakim jest Monedo Now.

Najfajniejszy zawód światarajska wyspa-najfajniejszy zawod swiata

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek jaka jest najfajniejsza praca na świecie? Co powiesz na posadę opiekuna rajskiej wyspy? Kilka lat temu Australia ogłosiła nabór na administratora wyspy Hamilton na Wielkiej Rafie Koralowej. Konkurs wzbudził ogromne zainteresowanie na całym świecie i zgłosiło się ponad 80 tys. osób. Szczęśliwym laureatem został 34-letni Brytyjczyk Ben Southall. Za pół roku pracy otrzymał on 150 tysięcy australijskich dolarów. Wraz ze swoją dziewczyną przeprowadził się na rajską wyspę i do ich obowiązków należało zamieszczanie na blogu zdjęć, filmów i opisywanie raju na ziemi, na którym się znaleźli.