Chcesz być bogaty? Zacznij od zmiany swoich zwyczajów

Wielu z nas marzy o dużych pieniądzach, jednak niewielu wie jak to zrobić. Narzekamy na brak środków finansowych, lecz nie zdajemy sobie sprawy, że problem często nie jest związany z naszym obecnym stanowiskiem pracy, doświadczeniem zawodowym, czy wykształceniem. Problemem jest zwykle nasze nastawienie i zwyczaje, jakimi kierujemy się w życiu. Czasem wystarczy pozornie niewielka zmiana w naszym codziennym postępowaniu, żeby polepszyć naszą sytuację finansową. W Monedo Now podpowiemy Ci co zrobić, żeby każdego dnia sukcesywnie powiększać swoje dochody

Chcesz być bogaty? Zacznij od zmiany swoich zwyczajów

 

Oszczędzanie i odpowiednie gospodarowanie pieniędzmi

Tobie też wydaje się, że pieniądza przeciekają Ci przez palce? To co zarabiasz każdego miesiąca w całości wydajesz i nawet nie wiesz na co? Nie Ty jeden borykasz się z tego typu problemami. Większość z nas nie wie jak racjonalnie gospodarować swoimi pieniędzmi i przez to zamiast je pomnażać, stoimy w miejscu lub pogrążamy się w kolejnych długach. Najważniejsze jest uświadomienie sobie, że dzięki małym krokom i odpowiedniemu nastawieniu, możesz znacznie poprawić swoją sytuację finansową. Pierwszą zasadą jest panowanie nad swoimi zachciankami. Sprawdź na co wydajesz najwięcej pieniędzy i czy są to niezbędne rzeczy, bez których nie możesz się obyć. Może się okazać, że to właśnie papierosy, czy drinki lub obiady ze znajomymi pochłaniają większość Twoich zarobionych pieniędzy. Spróbuj lepiej gospodarować pieniędzmi, które wydajesz na rozrywki i starać się znacznie zmniejszyć te wydatki. Ponadto, spróbuj codziennie oszczędzać niewielką sumą pieniędzy. Jest to najlepszy sposób na oszczędzanie, gdyż nie odczuwasz praktycznie żadnej zmiany w Twoim portfelu, a w tym samym czasie powoli zwiększasz swoje zasoby finansowe. Wyobraź sobie, że odkładasz symboliczne 10 złotych każdego dnia. Ta niewielka suma po miesiącu przyniesie Ci 300 zł, a w przeciągu roku w ten sposób zaoszczędzisz 3600 zł! Jeśli dodatkowo zrezygnujesz z papierosów, których paczka kosztuje średnio 16 zł, częstych obiadów poza domem za 40-50 zł, będziesz w stanie zaoszczędzić aż 5x więcej!

Zmiana sposobu myślenia

Kolejnym ważnym krokiem jest zmiana Twojego sposobu myślenia, gdyż często to właśnie on stoi na drodze do polepszenia Twojej sytuacji finansowej. Większość z nas wycofuje się, gdy widzi na swojej drodze przeszkodę w postaci trudnego wyzwania, czy dużej zmiany. Nie bójmy się isć do przodu! Jeśli otrzymasz propozycję awansu, czy pracy związanej z większą odpowiedzialnością lub dużą ilością zadań do wykonania, nie rezygnuj z tej szansy. Zawsze warto spróbować swoich sił w nowym sektorze, czy oddziale. Staraj się myśleć pozytywnie i nie zrażaj się wizją nowych i trudnych zadań, którym będziesz musiał stawić czoła. Obierz sobie cel i dąż do niego. Grunt to nie rezygnować i nie zbaczać z drogi prowadzącej do Twoich marzeń. Jeśli to czego pragniesz to objęcie wyższego stanowiska w firmie, pokaż się z najlepszej strony i chętnie podejmuj się nowych wyzwań. Tylko dzięki takiemu nastawieniu masz szansę na awans i pomnożenie swoich dochodów. Zatem bądź wytrwały w dążeniu do celu i nie poddawaj się, nawet jeśli na swojej drodze napotkasz problemy. I to co najważniejsze, nie mierz sukcesu ilością zer na koncie. Bycie bogatym to nie tylko duże zarobki, ale i satysfakcja z pracy i szczęście w życiu osobistym. Poprawa swojej sytuacji finansowej miarę możliwości to jedno, a obsesyjne dążenie do gromadzenia dużych pieniędzy to drugie.

A zatem, wybieraj mądrze, oszczędzaj, wytrwale dąż do celu i nie bój się wyzwań, a na pewno wzbogacisz się, nie tylko finansowo, ale i w wymiarze osobistym.