Monedo dołącza do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce

Warszawa, 18 maja 2020: Monedo Polska (do niedawna Kreditech) dołączył do Związku Przedsiębiorstw Finansowych. Firma jako jedna z pierwszych na rynku wykorzystuje automatyczną analizę danych, sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe do oceny zdolności kredytowej klientów.

Współpraca firm członkowskich w ramach ZPF ma na celu wymianę wiedzy i doświadczeń w oparciu o standardy etyczne organizacji. Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce powstał w 1999 roku. Jest uznaną organizacją wpływającą na polski rynek finansowy w celu promocji zasad etycznych, profesjonalizmu oraz wzajemnego szacunku. ZPF jest częścią Rady Rozwoju Rynku Finansowego powołanej przez Ministra Finansów oraz EUROFINAS, organizacji wspierającej rynek kredytowy w Europie.

„Monedo dołącza do rodziny samorządowej ZPF, ponieważ podzielamy filozofię potrzeby budowania kapitału społecznego na rynku usług finansowych. W szczególności obecnie, kiedy mierzymy się z bezprecedensowym kryzysem ekonomicznym, nasi członkowie będą mieć do odegrania ważną rolę, zapewniając konsumentom dostęp do finansowania ich potrzeb, a jednocześnie uczestnicząc w przywracaniu gospodarki na ścieżkę wzrostu” – Andrzej Roter, Prezes Zarządu Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.

Monedo działa w Hiszpanii, Indiach, Polsce i Rosji świadcząc usługi pożyczkowe, w tym pożyczki ratalne oraz sprzedaż POS (Point-Of-Sale) z największymi operatorami e-commerce. Firma działa w Polsce od 2012 roku i jest jedynym alternatywnym pożyczkodawcą finansującym zakupy online za pomocą rat i odroczonych płatności. W maju 2020 roku zakończono dwuletni okres wdrażania nowej strategii działania, w ramach której zmianie uległa nazwa firmy. Obecnie Monedo skupia się na rozwijaniu działalności pożyczkowej dla klientów near-prime – osób, które z różnych powodów nie korzystają z oferty finansowej banków.

„W Monedo kładziemy szczególny nacisk na przejrzystość działań oraz profesjonalizm i innowacyjność usług, które oferujemy naszym klientom. Dołączyliśmy do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, gdyż łączy nas wspólny kompas moralny oraz silne poczucie odpowiedzialności zarówno za klientów, jak i za przyszłość całego sektora finansowego” – podkreśla Krzysztof Komosa, Prezes Zarządu Monedo Polska.