Kreditech Polska z nową nazwą. Firma świadczy usługi w Polsce jako Monedo

Warszawa, 11 maja 2020: Kreditech Polska oferuje w Polsce pożyczki ratalne Monedo Now oraz alternatywne rozwiązania finansowania zakupów online w formie rat oraz płatności odroczonych. W maju polski oddział firmy zmienił nazwę na Monedo Polska.

Innowacyjne usługi oferowane w Polsce

W Polsce Monedo działa od 2012 roku, oferując pożyczki ratalne online na okres do 48 miesięcy. Polscy klienci doceniają wygodne rozwiązania firmy takie jak sprzedaż POS (Point-Of-Sale) razem z największymi operatorami e-commerce. Z Monedo Now swoje zakupy mogą finansować m.in. klienci Allegro. Wspólnie z PayU firma jako pierwsza w Polsce udostępniła konsumentom odroczone płatności płatności.

„W Polsce jesteśmy jedyną niebankową instytucją, która dostarcza usługi finansowania zakupów na raty w e-commerce. Nasze rozwiązania zwiększają konwersję i podnoszą wartość koszyka zakupów. Całkowicie zdalny proces i możliwość zapewnienia konsumentom dostępu do alternatywnego, niebankowego źródła finansowania zakupu to kluczowe czynniki budujace naszą wartość dla partnerów z segmentu handlu online. Jest to ważne zwłaszcza w obecnej sytuacji. W okresie pandemii widzimy wzrost zainteresowania naszymi rozwiązaniami, zwłaszcza płatnościami odroczonymi. Marzec br. był rekordowym miesiącem jeśli chodzi o liczbę transakcji e-commerce opłaconych z wykorzystaniem PayU Monedo „Płacę później”” – podkreśla Krzysztof Komosa, Dyrektor Zarządzający Monedo Polska.

Nowa strategia pod zmienionym szyldem

Nowa nazwa wieńczy dwuletni proces wprowadzania zmian strategicznych, w ramach których fintech trafił pod skrzydła nowego zespołu, zyskując tym samym nowego prezesa, dyrektora finansowego, dyrektora ds. zarządzania ryzykiem i dyrektora ds. rozwoju technologii. W październiku 2019 roku firma zebrała ponad 45 mln EUR finansowania od m.in. HPE Growth i Runa Capital znanych z inwestowania w firmy technologiczne.

“Przez ostatnie dwa lata pracowaliśmy nad wdrożeniem nowej strategii. Zmiana nazwy firmy wyznacza kolejny etap transformacji Monedo, z fazy startupu do dojrzałego fintechu. Pomimo turbulencji spowodowanych globalną pandemią, koncentrujemy się obecnie na utrzymaniu firmy na ścieżce rozwoju, podnoszeniu wydajności, doskonaleniu procesów związanych z zarządzaniem ryzykiem i kosztami, a także na rozwoju naszych produktów i usług” – mówi David Chan, CEO Monedo.

Monedo – globalny pionier AI

Monedo to jedna z pierwszych firm technologicznych wykorzystująca automatyczną analizę danych, sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe do działalności pożyczkowej. Dzięki zaawansowanym narzędziom technologicznym wykorzystywanym do weryfikacji zdolności kredytowej, firma ma dostęp szerokiego wachlarza informacji o zachowaniach klientów. Autorski model scoringowy firmy pozwala na nieprzerwaną obsługę wniosków pożyczkowych, a także szybkie wypłacanie środków 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Przykładowo przy finansowaniu zakupów w e-commerce u partnerów Monedo, klient otrzymuje dostęp do środków nawet w ciągu 30 minut od wysłania wniosku u pożyczkodawcy. Codziennie system scoringowy procesuje ponad 2 tys. wniosków pożyczkowych.

Monedo ma w planach rozwijanie działalności pożyczkowej dla klientów near-prime, którzy posiadają dobrą sytuację finansową, są klientami sektora bankowego lub z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą korzystać z finansowania oferowanego przez banki. Dzięki wysokiej trafności oceny zdolności kredytowej klienta, firma jest w stanie skutecznie pozyskiwać i obsługiwać klientów o zróżnicowanym profilu ryzyka, w tym osoby, które z różnych powodów są odrzucane przez tradycyjne procesy kredytowe w bankach.

Firma zatrudnia ponad 350 osób z ponad 40 krajów w siedmiu lokalizacjach, rozwijając swoje produkty w zespołach w Niemczech, Polsce i Tajlandii. Monedo udziela pożyczek klientom w Indiach, Polsce, Rosji i Hiszpanii oraz posiada centrum serwisowe w Rumunii.