Kiedy nie dostaniesz kredytu, natomiast otrzymasz pożyczkę online?

Jeśli przymierzasz się do wzięcia pożyczki lub kredytu lub jedno z tych wydarzeń masz już za sobą, bardzo możliwe, że kojarzysz określenia takie jak BIK, BIG i ERIF. Specjalnie dla Ciebie opisujemy je oraz ich znaczenie poniżej.

Wpis w BIK, BIG, ERIF

Wpis w BIK

BIK to inaczej Biuro Informacji Kredytowej. Jego głównym zadaniem jest zbieranie informacji o kredytach zaciąganych przez Klientów, a także historii ich spłaty. To właśnie tu, w pierwszej kolejności, „zagląda” bank, gdy aplikujesz o kredyt lub pożyczkę, aby sprawdzić m.in. czy spłacałeś/spłacałaś wcześniej zaciągnięte zobowiązania terminowo i czy przypadkiem nie masz jakiś zaległych kredytów i pożyczek do spłacenia. Raport BIK zawiera m.in. ocenę punktową naszej wiarygodności kredytowej, a także informacje o zaciągniętych już kredytach i pożyczkach – wysokości rat i naszej terminowości. W tym samym raporcie znajdziesz informacje jakie banki składały zapytania o nas do BIK.

Wpis w BIG

BIG to inaczej Biuro Informacji Gospodarczej. Instytucja ta gromadzi i udostępnia dane o dłużnikach, a także rzetelnych płatnikach. Mogą to być zarówno firmy, jak i osoby prywatne. W Polsce działa kilka BIGów, np. Krajowy Rejestr Długów BIG, ERIF Biuro Informacji Gospodarczej, BIG InfoMonitor, Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej, Krajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych, a także Bisnode – Międzynarodowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A.  Do rejestru BIGU można trafić stosunkowo łatwo. Wystarczy nieterminowa płatność czynszu , nieuregulowanie rachunków za telekomunikację, energię elektryczną, gaz lub wodę. Do BIGU trafimy także, jeśli nie zapłacimy składki za polisę ubezpieczeniową.

Wpis w ERIF

W bazie ERIF znajdują się informacje dotyczące informacji o zobowiązaniach osób fizycznych i przedsiębiorstw. Znajdują się w nim wpisy dotyczące zarówno nieterminowo regulowanych płatności, jak i informacje o rzetelnych podmiotach i konsumentach regulujących swoje zobowiązania na czas. Informacja negatywna zawiera kwotę i walutę nieuregulowanych zobowiązań, datę powstania zaległości w płatności, tytuł prawny, z którego wynika zobowiązanie, a także dane dotyczące historii ewentualnego kwestionowania zobowiązania przez dłużnika.

Czy wpis w bazie BIK, BIG i ERIF musi oznaczać odmowę przyznania pożyczki?

Negatywny wpis o nas w bazie BIK, BIG i ERIF – to jak już wspomnieliśmy – jeden z głównych powód odmowy przyznania kredytu przez banki. Nie jest to jednak powód, który całkowicie eliminuje możliwość pozyskania dodatkowej gotówki. W Monedo Now rozumiemy, że negatywna historia kredytowa może być wynikiem nieszczęśliwego zbiegu okoliczności lub nagłych wypadków losowych. Właśnie dlatego, rozpatrując wnioski pożyczkowe naszych Klientów, nie dokonujemy oceny ich zdolności kredytowej na podstawie informacji zaciągniętych z BIK, BIG czy ERIF. Posiadamy nowoczesne, alternatywę sposoby weryfikacji zdolności kredytowej naszych Klientów. Jeśli więc masz negatywny wpis w bazie BIK, BIG i ERIF, a bank odmówił Ci kredytu – wypełnij wniosek o pożyczkę na www.monedo.pl

Kredyt w banku, a dług?

W momencie, gdy dostajesz pierwszy kredyt, zaczynasz tworzyć swoją historię w Biurze Informacji Kredytowej. Dane w BIK aktualizowane są przynajmniej raz w miesiącu lub częściej. Jeśli więc np. przestaniesz spłacać terminowo swój kredyt, zostanie to odnotowane w Twojej historii kredytowej. Każda nieterminowa spłata lub niespłacone zobowiązanie znacząco obniża Twoją szansę na przyznanie kolejnej pożyczki lub kredyt w banku. Dlaczego? Gdy wnioskujesz o przyznanie kredytu, jedną z pierwszych rzeczy, którą sprawdza bank jest właśnie Twoja przeszłość dotycząca zaciągania zobowiązań. Instytucje bankowe związane są wieloma ustawami (min.ustawą antylichwiarską), ograniczających ich swobodę. Banki, na podstawie informacji zaciągniętych z BIK, dokonują oceny, czy jesteś wiarygodnym kredytobiorcą i czy posiadasz tzw. zdolność kredytową. Jeśli masz dług, a bank odmówił Ci z tego powodu przyznania pożyczki lub kredytu,  zaaplikuj o dodatkowe środki w Monedo Now. My rozumiemy, że w życiu zdarzają się różne sytuacje i wiele z nich wymaga szybkich rozwiązań.

Kredyt w banku, a kolejny kredyt?

Czasami zdarzają się sytuacje, w których mając już jedno zobowiązanie kredytowe, potrzebujesz zaciągnąć kolejne.  W takich sytuacjach istnieje jednak duże ryzyko, że bank odmówi Ci kredytu. Dlaczego może się tak zdarzyć? Bank, dokonując oceny naszej zdolności kredytowej – biorąc pod uwagę zarówno Twoje zarobki, wydatki, a także obecne koszty zaciągniętych zobowiązań – może uznać, że kolejny kredyt to koszt,  którego Twój budżet nie udźwignie. Bank analizuje Twoją zdolność kredytową także przez pryzmat prawdopodobnych scenariuszy, np. sytuację, w której przez jakiś czas nie będziesz mieć stałych dochodów lub „wyskoczą” nieprzewidziane wydatki. Bank nie udzieli kredytu m.in. osobie, która po pokryciu kosztów miesięcznych własnych zobowiązań, zostaje np. z 500 zł na koncie.  Masz już kredyt i z tego powodu bank odmówił Ci przyznania kolejnego? Nie trać nadziei. Wejdź na https://www.monedo.pl/now i wypełnij wniosek o pożyczkę. Pożyczkę w Monedo Now dostaniesz nawet jeśli masz kredytu w banku lub spłacasz inną pożyczkę pozabankową.

Szybka pożyczka pozabankowa na dowolny cel

Biorąc pożyczkę lub kredyt w banku musisz liczyć się z odmową. Gdy bank odmówi Ci kredytu, niestety – stajesz w obliczu trudnej sytuacji. Prawdopodobnie, szybko potrzebna Ci gotówka, a właśnie straciłeś/straciłaś czas na gromadzenie dokumentów i potrzebnych zaświadczeń, a także na wypełnienie wniosku o kredyt lub pożyczkę. Jeśli jeden bank odmówił Ci kredytu, to zapewne zrobi tak samo ten następny. Biorąc pożyczkę pozabankową w Monedo Now przede wszystkim oszczędzasz czas i własne nerwy. Na naszej stronie internetowej wypełniasz krótki formularz. Do dopełnienia wszystkich formalności potrzebujesz jedynie 3 minuty wolnego czasu oraz dokument tożsamości. Co więcej, samodzielnie wybierasz kwotę pożyczki, wielkość rat i okres jej spłaty. W Monedo Now pożyczysz do 20 000 zł i to na dowolny cel.

Kiedy otrzymasz pieniądze?

Biorąc pożyczkę w Monedo Now, pieniądze przelejemy Ci jeszcze tego samego dnia – zaraz po akceptacji Twojego wniosku o pożyczkę.