Jak mądrze zainwestować zarobione pieniądze?

Wakacje to doskonały czas, aby odpocząć i zregenerować swoje siły przed powrotem do pracy albo na uczelnię. Dla uczniów i studentów jest to także okazja na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Takie oszczędności na pewno przydadzą się w czasie roku szkolnego, kiedy to nie ma czasu na inne sprawy i trzeba skupić się wyłącznie na nauce. Dzięki pieniądzom zarobionym latem możemy zapłacić czesne, a także kupić podręczniki i inne materiały szkolne. Jeśli uda nam się odłożyć, możemy nawet pokryć koszty zamieszkania i wyżywienia albo w coś zainwestować. Zapraszamy do lektury.

Inwestowanie

InwestowanieJeśli udało Ci się więcej zarobić w okresie wakacyjnym, pamiętaj aby nie szastać pieniędzmi i nie wydawać ich na niepotrzebne zbytki. Ciężko zarobione pieniądze warto jest zainwestować. W ten sposób będziesz mieć zabezpieczenie na trudniejsze chwile, kiedy to być może nie starczy czasu na podjęcie dodatkowej pracy. Pytanie brzmi, w co warto inwestować? Na pewno nie warto jest trzymać oszczędności w przysłowiowej skarpecie czy pod materacem. Jest to nie tylko nieopłacalne, ale też niebezpieczne, gdyż możemy je zgubić albo ktoś może nam je ukraść. Pieniądze, które „leżą bezczynnie” jedynie tracą na wartości np. na skutek inflacji. Warto jest rozważyć założenie konta bankowego. Konta studenckie zazwyczaj prowadzone są za darmo. W ten sposób nasze pieniądze będą bezpieczne i będą przynosić nam zyski. Poza kontem bankowym, możemy także rozważyć założenie lokaty terminowej. Na takiej lokacie pieniądze są wyżej oprocentowane niż na koncie, co pozwala zwiększyć zyski. InwestowanieNależy jednak pamiętać, że lokata zakładana jest na konkretny okres czasu, a więc jej zerwanie przed terminem skutkuje wypłaceniem znacznie pomniejszonych odsetek. Oznacza to, że nie możesz w dowolnej chwili wypłacić swoich pieniędzy bez poniesienia strat, jak dzieje się w przypadku konta. Jeśli nie jesteś pewny, kiedy będziesz potrzebować wypłacić pieniądze, możesz skorzystać z lokat krótkoterminowych, np. miesięcznych, w przeciwieństwie do rocznych albo kilkuletnich. Lokata zazwyczaj będzie się automatycznie odnawiać na kolejny okres. Kolejnym rozwiązaniem dla osób pragnących zaoszczędzić są obligacje skarbowe, czyli papiery wartościowe emitowane przez Skarb Państwa. Dla osób chcących zainwestować na nieco dłuższe okresy czasu i nie bojących się ryzyka najbardziej odpowiednie wydają się fundusze inwestycyjne. Ta forma inwestowania bardzo zyskuje w ostatnim czasie na popularności, gdyż możemy osiągnąć zyski nawet do 50% rocznie!

InwestowanieWielu studentów wykorzystuje wakacje na słodkie leniuchowanie. Jeśli jednak znajdujesz się w trudniejszej sytuacji życiowej i zmagasz się z problemami finansowymi, najmądrzej będzie tak rozplanować czas, aby móc odpocząć, ale również podreperować domowy budżet. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym, warto jest skorzystać z programu Work&Travel. Są to programy przeznaczone dla studentów, którzy w trakcie wakacji mają możliwość podjęcia legalnej pracy np. w Stanach Zjednoczonych. Więcej informacji na temat tych programów i doświadczeń użytkowników uzyskasz na stronach internetowych biur pomagających w zorganizowaniu takich wyjazdów, np. Business Travel Club. Poza tymi programami istnieje również wiele innych, których cel jest jeden: wakacje skończymy z portfelem bardziej zasobnym w gotówkę niż przed wakacjami. Tego rodzaju programy są też bardzo ciekawe z innego względu – umożliwiają poznanie nowych krajów, kultur i tradycji, a także nawiązanie międzynarodowych przyjaźni. Minusem jest jednak konieczność poniesienia części lub całości kosztów, takich jak bilet lotniczy, ubezpieczenie, itd. przed wylotem. Również w tym przypadku możesz liczyć na naszą pomoc. Udzielamy jednych z najkorzystniejszych szybkich pożyczek na polskim rynku. Co więcej, aby uzyskać naszą pożyczkę nie musisz wychodzić z domu – wszystko załatwisz drogą internetową.