Finansowe aplikacje, które podbijają rynek!

Czy słyszeliście o aplikacjach takich jak Splitwise, TransferWise, Kwitki czy Monefy? Czy wiesz, że miliony internautów na całym świecie nie wyobrażają już sobie bez nich życia? Dowiedz się więcej o działaniu aplikacji finansowych, które podbiły rynek. Zapraszamy do lektury.

 

Aplikacja Splitwise

Aplikacja SplitWiseJuż niejedna przyjaźń rozpadła się przez nierozliczone długi… Spędzasz sobotę wieczór w knajpce ze znajomymi, kelner przynosi rachunek i nikt nie ma drobnych… Pokazujesz gest i oferujesz, że za wszystko zapłacisz, inni uspokajają Cię, „na pewno się rozliczymy”, jednak kończy się na tym, że nikt nie zwraca Ci pieniędzy… Z pomocą przychodzi ciesząca się ogromną popularnością aplikacja Splitwise. Aplikacja Splitwise to najlepszy sposób na rozliczanie się ze znajomymi – przypominanie o długach i dzielenie rachunków nigdy nie było prostsze! Wystarczy pobrać aplikację na swojego iPhona lub Androida i do boju!

 • Aplikacja Splitwise jest niezwykle czytelna, przejrzysta i prosta w obsłudze. U góry znajduje się pasek menu, który pozwala dodawać dłużników i wierzycieli oraz konkretne kwoty, a także daty i wydarzenia, z którymi się one wiążą. W ten sposób, w jednym miejscu mamy zanotowane wszystkie osoby, które „wiszą” nam pieniądze, a także nasze własne długi względem innych. Np. w przypadku wyżej wymienionej kolacji, za pomocą Splitwise możemy zapisać, że X, Y i Z muszą nam oddać po x zł za kolację, która odbyła się 1 października 2016 r. A teraz uwaga… Aplikacja ta sama wysyła przypominajki znajomym, którzy „zapomnieli” się z Tobą rozliczyć. Nikogo nie musimy chyba przekonywać jak przydatne jest odciążenie nas od tego niewdzięcznego obowiązku!
 • Splitwise umożliwia dodanie nie tylko pojedynczych dłużników, ale także całej grupy. Co więcej, aplikacja pozwala zdefiniować charakter naszej zbiorowości (np. współlokatorzy, nasza klasa, studenci z tego samego roku, uczestnicy tej samej wycieczki, itd.). Możemy również wybrać, czy nasze rachunki będą dzielone po równo na wszystkich członków grupy lub ręcznie wpisać kwotę, jaką zapłaciły poszczególne osoby. Jest to szczególnie przydatne w przypadku studentów wspólnie wynajmujących mieszkanie, a także innych grup, z którymi często łączą nas sprawy finansowe.
 • Skąd bierze się tak ogromna popularność tej aplikacji? 1. Pomaga policzyć – Liczenie, kto powinien zapłacić za co bywa skomplikowane nawet jeśli jest was tylko dwoje, nie wspominając o całej grupie… Splitwise pomoże Ci na bieżąco śledzić wydatki i wszystko policzy za Ciebie! 2. Przypomina – Żyjemy, w czasach, kiedy wszystko dzieje się bardzo szybko… W jednym tygodniu możesz mieć kilkadziesiąt spotkań i setki spraw do załatwienia. W tej bieganinie naprawdę nie trudno jest zapomnieć o niektórych sprawach finansowych. 3. Wyręcza – Nie da się ukryć, że część znajomych po cichu liczy na to, że zapomnisz o ich długach… Jeśli zauważą, że zapisujesz je w aplikacji, na pewno będą starali się jak najszybciej się z Tobą rozliczyć!

Zainteresowała Cię aplikacja Splitwise? To jeszcze nie koniec. Oto cztery inne niezwykle przydatne aplikacje finansowe.

 

Aplikacja TransferWise

Aplikacja TransferWiseKorzystasz z międzynarodowych przelewów bankowych? Denerwują Cię długie terminy oczekiwania i wysokie prowizji, a także ukryte koszty? Wypróbuj aplikację TransferWise, która otrzymała dziesiątki tysięcy doskonałych opinii klientów na całym świecie.

 • TransferWise działa jak bezpieczny pośrednik przy międzynarodowych międzybankowych przelewach w 38-u różnych walutach do 72 krajów. Firma przelicza Twoje pieniądze na podstawie prawdziwego średniego kursu rynkowego. Zapłaty można dokonać przelewem, a także za pośrednictwem karty debetowej lub kredytowej. W większości przypadków pieniądze dotrą na konto bankowe odbiorcy w przeciągu 1-4 dni roboczych.
 • TransferWise pobiera niską i przejrzystą opłatę za transfer – zaledwie o,5% prowizji od każdej transakcji, jest to dziesięć razy mniej większość dużych i znanych banków. O wysokości prowizji aplikacja informuje nas przed dokonaniem przelewu. W TransferWise nie ma żadnych ukrytych kosztów!
 •  Spółka TransferWise została założona w 2011 r. w Londonie. Jej założyciel Virign, Sir Richard Branson, brytyjski multimiliarder, zdecydował się zainwestować w TransferWise, ponieważ twierdzi, że jest to jedyne rozwiązanie na prosty i przejrzysty transfer pieniędzy. Startup otrzymał 25 milionów dolarów dofinansowania od inwestorów: amerykańskiego przedsiębiorcy Petera Thiela (współzałozyciela PayPala), Rhicharda Bransona oraz funduszy Index Ventures i IA Ventures.

 

Aplikacja Kwitki

Aplikacja KwitkiCzy zdarzyło Ci się szukać wypłowiałego rachunku lub paragonu wciśniętego na dno szuflady, aby przypomnieć sobie do kiedy mogła obowiązywać gwarancja na buty czy telewizor? Czy kiedykolwiek musiałeś pokryć koszt naprawy towaru w okresie gwarancyjnym, gdyż nie udało Ci się odnaleźć dowodu zakupu i gwarancja była nie do potwierdzenia? Jeśli tak, to aplikacja Kwitki jest dla Ciebie!

 • Aplikacja Kwitki pomaga zbierać paragony, dzięki czemu nie zgubisz ważnych paragonów, dających Ci prawo do wymiany lub reklamacji zakupionych rzeczy oraz ich naprawy w okresie obowiązywania gwarancji. Już nie przydarzy Ci się taka sytuacja, że chcesz zwrócić uciskające buty albo za małe spodnie kilka dni po ich zakupie, ale paragon dosłownie wyparował…
 • Jak to działa? Aplikacja w intuicyjny sposób pozwala tworzyć własne, bezpieczne archiwum wydatków, poprzez szybkie skanowanie i rozpoznawanie paragonów. Kwitki skanowane są za pomocą aparatu, a narzędzia graficzne pozwalają łatwo wyciąć paragon z obrazu. Dzięki temu możesz przechowywać wirtualne paragony w idealnym porządku.
 • Dodatkowo, opcja katalogowania umożliwia sprawdzenie, czy dany produkt podlega jeszcze gwarancji. Aplikacja pozwala na katalogowanie wszystkich paragonów, włącznie z możliwością zapisania daty zakupu i terminu reklamacji. W razie potrzeby możesz bardzo szybko odnaleźć interesujący Cię kwitek. Nie musisz polegać tylko na własnej pamięci, aplikacja Kwitki zrobi to za Ciebie 🙂

 

Aplikacja Monefy

Aplikacja MonefyCoraz częściej pod koniec miesiąca brakuje Ci środków? Czujesz, że tracisz kontrolę nad tym, gdzie „rozpływają się” Twoje pieniądze? Jeśli tak, to ta aplikacje przyjdzie Ci z pomocą.

 • Czytelna aplikacja z intuicyjną obsługą pozwala na bieżącą rejestrację wydatków w 12 najpopularniejszych kategoriach dotyczących m.in. jedzenia w i poza domem, transportu, kosmetyków czy rozrywki.
 • Na podstawie zebranych danych Monefy tworzy wykres kołowy, który przejrzyście pokazuje rozkład wydatków oraz oblicza ich procentowy oraz kwotowy udział w domowym budżecie.
 • Dla kogo? Aplikacja Monefy jest niezwykle przydatna dla osób, które chcą podreperować swoje finanse i próbują wykształcić u siebie nawyk oszczędzania. Za każdym razem, kiedy wydajesz pieniądze, zaznacz to w aplikacji. Po miesiącu lub dwóch dokładnie przeanalizuj wszystkie swoje wydatki i wyeliminuj te, które nie są konieczne – pozwoli Ci to zaoszczędzić na wyjazd na wymarzone wakacje lub zakup komputera.

Podaliśmy kilka przykładów aplikacji finansowych, które pozwalają sprawniej zarządzać pieniędzmi, kontrolować swoje wydatki i oszczędzać, ale ciekawych aplikacji jest o wiele więcej. Dowiedz się więcej o innych aplikacjach mobilnych służących do zarządzania domowym budżetem.

*Pamiętaj, że treści, jakie znajdziesz na tym blogu nie stanowią porad finansowych. Radzimy skonsultować się z Twoim osobistym doradcą finansowym przed wykorzystaniem jakichkolwiek rad lub wskazówek zawartych w tym poście.